A piskótához:
I.
- 20 dkg cukor
- 4 tojás
- 20 dkg vaj
- 1 cs sütőpor
- 25 dkg liszt
II.
- 4 tojásos piskóta lap
A cukrot habosra keverjük a tojások sárgájával és a lágy vajjal. Hozzáadjuk a sütőporos lisztet, majd a fehérjék kemény habjával lazítjuk. Egy vajazott, lisztezett, 22 centiméteres tortaformába simítjuk és előmelegített 160 fokon tűpróbáig sütjük. Ha kihűlt, ketté vágjuk. A második piskótához, a szokásos módon elkészítjük a piskótát, majd három felé vesszük, az egyik részbe kakaóport, a másodikba pedig egy kis piros ételszínezőt teszünk. Ha megsült kisebb kockákra vagdossuk :
A töltelékhez:
- 4 dl víz
- 20 dkg cukor
- 10 dkg rumban áztatott mazsola
- 1 evőkanál kakaópor
- 1 narancs leve
- 1 dl rum
- 5-6 evőkanál baracklekvár
- 1 dl málnaszörp
- 5 dkg darált dió
A cukorból sűrű szirupot főzünk, ha kihűlt, hozzákeverjük a többi hozzávalót is. A piskóta kockákat jól meglocsoljuk a sziruppal , hogy mindenhol jól átnedvesedjenek, ha száraznak éreznénk lekvárral ill. tejjel még lágyíthatjuk.
Összeállítás:
Az alsó piskótalapot jól átkenjük baracklekvárral és tortagyűrűt helyezünk köré, majd ráhalmozzuk a puncstölteléket. Befedjük a szintén lekvárral megkent felső lappal. Lefedjük egy tányérral, ráhelyezünk körülbelül 2 kilónyi súlyt és hagyjuk jól összepréselődni, Legjobb ha egész éjszaka így hagyjuk.
A mázhoz:
- 20 dkg finom porcukor
- 1 tojásfehérje
- 3 – 4 evőkanál málnaszörp
Jól kikeverjük, majd szépen elsimítjuk a torta tetején.
A díszítéshez:
- pirított mandulapehely
- baracklekvár
- marcipán virágok
A torta oldalát bekenjük a lekvárral és rátapasztjuk a mandulát. A tetejét pedig marcipán virágokkal tetszés szerint díszítjük.
Baloghné Kele Judit receptje.
Látogassátok meg Juditka konyháját, ahol sok-sok csodás recepteket találtok!