Jó sok töltelék, kevés tészta, ez jellemzi az igazi házi linzert. Mivel itt a meggyszezon, friss meggyel készült. A töltelék elkészítését egy cukrász barátomtól kaptam, a házi fahéjas keksztől pedig még finomabb lett – a keksz elkészítéséről már az előző posztban írtam itt . Tényleg érdemes egy nagyobb adagot sütni belőle, így mindig kéznél van ha szükség van rá. Én már csak ilyet használok, elkészíthető zabpehellyel, kakaópor, kókusz és méz hozzáadásával is.
Tészta:
- 30 dkg liszt
- 15 dkg hideg vaj
- 12 dkg cukor
- 1 teáskanál sütőpor
- 2 tojás +1 tojás-a kenéshez
- csipet só
- 1-2 evőkanál tejföl
Töltelék:
- 70-80 dkg magozott meggy
- 3-4 evőkanál cukor
- 15 dkg fahéjas kekszmorzsa
Kekszmorzsa elkészítése: A sütőt 200 °C-ra előmelegítjük. A kekszhez összevegyítjük a száraz hozzávalókat, majd az olvasztott vajjal összedolgozzuk és egy sütőpapírral bélelt tepsibe a tenyerünkkel vékonyan ellapogatjuk. Körülbelül 15 percig sütjük, ( nem baj ha egy kicsit megpirul ) majd amikor teljesen kihűlt, ledaráljuk vagy sodrófával morzsásra összetörjük.
A lisztet, a cukrot, a sót és a sütőport összevegyítjük, majd elmorzsoljuk benne a vajat, hozzáadjuk a tojást és annyi tejfölt, hogy közepesen lágy tésztát kapjunk. Folpackba tekerjük és hűtőbe tesszük.
A töltelékhez a meggyet kissé kinyomkodjuk a levétől összekeverjük a cukorral és a kekszmorzsával, majd félretesszük.
A sütőt előmelegítjük 180 °C-ra, a tésztát kétfelé osztjuk, az egyik felét sütőpapírral bélelt körülbelül 20 x 30 cm -es tepsibe simítjuk, villával megszurkáljuk és 10 perc alatt elősütjük. Ezután egyenletesen elterítjük rajta a meggyet és befedjük a másik kinyújtott tésztával. A tetejét tojással lekenjük és pár helyen villával megbökdössük. Visszatesszük a sütőbe és szép aranysárgára megsütjük ( elkészítése körülbelül 35 perc ).
Baloghné Kele Judit receptje.
Látogassátok meg Juditka konyháját, ahol sok-sok csodás recepteket találtok!
Némethné M. Szilvia mondta
Működik vajon teljes kiőrlésű, vagy zabpehely liszttel is a tészta?