Tésztához:
- 2 tojás
- 3 evőkanál porcukor
- 4 evőkanál langyos méz
- 50 g vaj
- 450 g liszt
- 5+2 evőkanál tej
- 1 csapott evőkanál szódabikarbóna
- pár csepp citromlé
- 2 evőkanál kakaópor
Kémhez:
- 2 csomag tejszínízű pudingpor
- 7 dl tej
- 25 dkg margarin
- 20 dkg porcukor
- 2 evőkanál kakaó
Mázhoz:
- 1 tojásfehérje
- fél citrom leve
- 20 dkg porcukor
Első lépésben megfőzzük a pudingot és jól kihűtjük.
Egy edényben a tésztához a vajat a porcukorral habosra keverjük. A szódabikarbónát felfuttatjuk a tojással, 5 evőkanál tejjel és a citromlével, a liszthez hozzárakjuk a többi hozzávalót (kakaó nélkül), és jól összedolgozzuk. Kétfelé osztjuk a tésztát és az egyik feléhez hozzákeverjük a két evőkanál tejjel összekavart kakaóport (nekem nem sikerült teljesen beledolgoznom a kakaóport, kicsit márványos hatása lett, de ezt a kutya nem vette észre). A kétféle tésztát még kétfelé választjuk, összesen négy lapot sütünk.
A sütőt 160 °C-ra előmelegítjük. A tésztát kinyújtjuk kellő nagyságúra (az én tepsim 25*35 cm), feltekerjük a sodrófára és az előmelegített (felforrósított), és jól bevajazott tepsi “fenekére” fektetjük. Kb 10 perc alatt megsütjük. Amíg sülnek a tésztáink, megnézhetjük, hogy kihűlt-e már a pudingunk. Ha igen, akkor hozzákeverjük a vajas porcukorhoz. Körülbelül 1/3 részét kivesszük és hozzáadunk 2 evőkanál kakaót.
A máz hozzávalóit jól összedolgozzuk és egy picit berakjuk a hűtőbe.Az első lap az egyik kakaós lap, erre jön a világosabb pudingkrém egyik fele, rárakjuk az egyik világosabb tésztalapunkat, erre a kakaós krémet, aztán a másik világos tésztalap, erre a világosabb puding, végül a megmaradt kakaós tésztalap.
Rákenjük a mázat, megszórhatjuk egy kis dekorációs cukorral, reszelt csokoládéval. Aki nem igazán kedveli ennek a máznak az ízét, nyugodtan rakhat rá tejcsokoládés tortabevonót.
Egy éjszakára hűtőbe rakjuk pihenni, másnap felszeleteljük.
Bné receptje.
Radmila mondta
Kedves Bné! Mit jelent az, h felfuttathuk a szódabikarbónát? Üdv. Radmila
Web Cukrászda mondta
Kedves Radmila! A szódabikarbóna enyhén lúgos só, ezért bármilyen savas anyaggal érintkezve – esetünkben a citromlével összekeverve – reakcióba lép és széndioxid-buborékokat kezd el termelni. A tészta könnyű, lyukacsos, hólyagos lesz, az állagát lazítja.
Ha összekeverjük a citromlével, tojással 1 percen belül már látható, hogy „felfut”. Nem tart sokáig, érdemes így használni a szódabikarbónát!